Skupiny

Začátečník + rodič

Do této skupiny patří ti nejmenší účastníci a to děti ve věku 3 – 5 let, kteří jsou doprovázeni rodičem na bruslích. Zpravidla se během několika hodin osamostatní a postoupí do skupiny „začátečník“. Děti se seznámí s prostředím na ledě, naučí se rovnováze na bruslích a základnímu pohybu po ledě.

Začátečník

Úkolem je zvládnout jízdu vpřed, jak správně spadnout a zase vstát bez pomoci, trénuje se rovnováha na jedné noze a obtížná jízda vzad. Díky široké paletě cviků se bruslaři zdokonalují v koordinaci a orientaci v prostoru. Obvykle stačí jedna sezóna k zvládnutí a postoupení k mírně pokročilým.

Mírně pokročilý

Trénink se stává ještě větší zábavou než v předešlých etapách. Bruslař se již umí plynule pohybovat po ledě. Učí se bezpečně zastavit, vyjíždět zatáčky a změně směru jízdy. Zdokonaluje se rovnováha a obratnost na bruslích. Bruslař s rodičem se rozhoduje, zda je bruslařský sport natolik poutavý, že se bude věnovat dalšímu rozvoji bruslařské dovednosti v jednom ze tří oddílů: krasobruslařském, hokejovém či rychlobruslařském.

Pokročilý

Pokročilý se projevuje správnou technikou bruslení a jistotou jízdy. Učí se složitým koordinačním pohybům, jako jsou: překládání vpřed a vzad, oblouky a zatáčky na jedné noze, změna tempa bruslení, základní obraty a v případě zájmu i jednoduché skoky či piruety.